Free Science

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Аналіз альтернативних джерел України.

Лобов А.В.
Винахідник, дослідник.
Аналіз альтернативних джерел України.

Сонячна енергія.
Щодо використання сонячної радіації для виробництва енергії, то технічно допустимий потенціал сонячної енергії з дахів житлового фонду України сьогодні становить 26-37 ТВт • год. / рік, що в грошовому еквіваленті складає (при сучасній вартості 1 кВт • год. = 0,05 євро): 1,3 - 1,8 млрд. євро на рік.
Енергонезалежність. Значний відсоток газу що купляє країна йде на енергозабезпечення бюджетних установ. Доцільно було б частину коштів що йдуть на закупку газу, вкласти в розвиток національної альтернативної енергетики. Наприклад сонячної. Побудувати заводи по виробництву сонячних панелей. І під державну програму встановлювати їх на всіх дахах бюджетних установ, тих, що одержують дотації від держави. Попробуємо порахувати, кожен квадратний метр покрівлі може дати до 0,2 кВт енергії, як електроенергії так і теплової. Площа покрівлі установи, а це в основному адміністративні будівлі, дитсадки, складає біля 500 м2, а отже може виробити біля 100 кВт електроенергії, навіть 1/20 достатньо для енергозабезпечення самої установи.
І як результат отримуємо:
1. Енергоефективність. 2.Надлишок електроенергії можна відпускати в мережу, а це значні додаткові кошти, і ці кошти можна акумулювати на рахунку установи. 3. Економія газу, який закупляємо в іншій країні. 4. Розвиток вітчизняної економіки, а це і гроші і додаткові робочі місця.
В країнах Європи менеджери енергетичних компаній їздять і шукають місця на дахах будівель для встановлення сонячних батарей. Власник за оренду даху отримує значні кошти, для пересічного українця це було б порівняно ще з однією зарплатнею.

Вітрова енергетика.
Україна має потужні ресурси вітряної енергетики, що перевищують можливості по використанню енергії вітру більшості країн. Вітрова енергетика має ресурс в 16 ГВт. Експерти стверджують, що використання потенційних потужностей вітроенергетики може забезпечити Україні щорічне вироблення до 48 млрд. кВт*ч електроенергії з одночасною економією порядку 18 млрд. кубометрів природного газу. Значний потенціал вітрової енергетики в Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та західній частині Чернівецької області, де переважають вітри зі середньою швидкістю більше 5м/с. А це лише невелика, зовсім не освоєна частина національних енергоресурсів. Сюди також слід віднести берегову зону Чорного та Азовського морів. В цілому по площах мілководних акваторій, придатних для будівництва ВЕС водного базування, Україна знаходиться на другому місці в світі (після Норвегії).

Енергія морських хвиль.

Підраховано що використання всього лише 5% енергії морських хвиль може перекрити всю вироблювану енергії в світі в 5 кратному розмірі.
Загальна довжина берегової зони Чорного моря в границях України складає більше 1500 км. Середньо річна потужність хвиль складає біля 10 кВт/м2. Слід додати що при південному вітрі зі швидкістю 25м/с в Одеській затоці спостерігаються хвилі висотою до 3,5 м. Така хвиля має потужність біля 80 кВт/м2. Найбільша хвиля була зареєстрована в Одеському порту 16 листопада 1981 року, її висота складає 5,2м. Середня висота хвиль в затоці не перевищує 1,5 -2,0 м. при вітрі зі швидкістю 25 м/с.
На даний час в Україні таке потужне джерело енергії не використовується.
В усьому світі зараз шукають можливості для альтернативного забезпечення. Проводяться національні програми по заохоченню досліджень, стимулюванню виробництв. Так в березні цього року в США стартувала програма по заохоченню розвитку пристроїв перетворення енергії морських хвиль. На жаль ні одна з двох команд України не пройшли відбірний тур, по причині недостатнього інвестування.
А Україна має достатні ресурси для розвитку в даному напрямку. Слід зазначити що на даний час розробляються пристрої для перетворенню енергії хвиль з середньою висотою хвиль біля одного метра. В діапазоні хвиль 0,7 -1,2 м вже економічно доцільно використовувати такі пристрої. Під даний діапазон підпадає вся берегова зона Чорного моря. А якщо взяти до уваги те, що дані пристрої можна встановлювати навіть в портах, на молах, і вони поряд з виробництвом енергії можуть достатньо захищати берегову зону від ерозії, то застосуванню даних пристроїв слід надати особливу увагу. Розробляються енергохвильові перетворювачі (ЕХП) морського базування. Будівництво ЕХП морського базування на суднобудівних заводах може забезпечити сотні робочих місць, також слід зазначити що дані пристрої можна експортувати в інші країни. Розробки наших вчених завжди користувались попитом на світовому ринку.
Енергохвильові перетворювачі можуть стати вагомою добавкою до інших джерел відновлюваної енергетики в Україні.

Використані джерела

1. http://www.dopovidi.nas.gov.ua/2014-01/14-01-14.pdf
2. http://193.7.160.230/web/esimo/black/wwfm/wwf_black.php
3. http://uhmi.org.ua/pub/np/259/Naumova-259.pdf
4. Ильин Ю.П., Фомин В.В., Дьяков Н.Н., Горбач С.Б. Гидрометеорологические условия морей Украины. Т. 1. Азовское море // МЧС и НАН Украины, Морское отделение УкрНДГМИ. Севастополь. – 2009. – 402 с.

Категория: Мои статьи | Добавил: miridar (26.09.2015) | Автор: Lobov A.V E
Просмотров: 187 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar

Категории раздела

Вход на сайт

Поиск

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 6

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0